Sárgadinnye pálinkának? Lehetséges!
Nagyon sokan szeretnek kísérletezni a pálinka fajtákat illetően. Már túlléptünk az alma, szilva, vegyes pálinkák készítésén és egyre többet készítünk különlegesebb, ritkább párlatokat.
A sárgadinnye felhasználása is tökéletes pálinka készítésénél, de vannak alapvető szabályok amiket be kell tartani.
- Minden esetben szükséges a sárgadinnye héjának és a belső magvas lágy résznek az eltávolítása. Csak a gyümölcshúsból lehet igazán finom sárgadinnye pálinkát készíteni.
- A gyümölcsfeldolgozást követően használjunk pektinbontó enzimet, hogy a legtöbb elérhető gyümölcscukor felszabaduljon.
- A pektinbontó hozzáadását követő napon mérjünk pH értéket. A sárgadinnye cefre, általában savazásra szorul. Állítsuk be a pH értéket 3 - 3,5 pH-ra. Ezt megtehetjük foszforsavval, tejsavval és borkősavval is.
- A pH érték beállítása után (akár azonnal) használjunk fajélesztőt. A gyors erjedés miatt ez egy fontos lépés, hogy az erjedés irányított módon menjen végbe. A legideálisabb választás az Uvaferm 228 fajélesztő, mely aromafelszabadító tulajdonságával fokozza a párlat sárgadinnye jellegét.
- Nagyon gyorsan erjed, így a feldolgozását érdemes úgy időzíteni, hogy akár 5-7 nap után elkészült a cefrénk.
- A kierjedt cefrét a leghamarabb el kell kezdeni főzni, mert egy gyorsan romló hamar poshadásnak indult cefréről beszélünk.
A fent említett pontok betartásával egy igazán finom, kellemes párlatot készíthetünk, mellyel büszkén dicsekedhetünk családunk és barátaink körében.
Jó főzést kívánunk!